مرکب ایران خاطره بیانیه فوتبال ازبکستان

مرکب: ایران خاطره بیانیه فوتبال ازبکستان فدراسیون فوتبال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چهره‌ها ملاک فروش تئاتر شده است اند!

کارگردان نمایش «یرماغ» که این روزها در تالار «مولوی» در حال اجرا است اعتقاد است: اکنون فقط نمایش‌هایی موفق هستند که یا بازیگران صورت در آنها بازی می‌کنند و یا ت

چهره‌ها ملاک فروش تئاتر شده است اند!

صورت ها ملاک فروش تئاتر شده است اند!

عبارات مهم : تئاتر

کارگردان نمایش «یرماغ» که این روزها در تالار «مولوی» در حال اجرا است اعتقاد است: اکنون فقط نمایش هایی موفق هستند که یا بازیگران صورت در آنها بازی می کنند و یا تبلیغات وسیعی دارند این در حالی است که تبلیغات جهت تئاتر محدودیت های بسیاری دارد.

مریم محمدی در گفت وگویی با ایسنا، راجع به این نمایش توضیح داد: نمایشنامه «یرماغ» برداشتی آزاد از کتاب «یرما» لورکا است که خودم بازنویسی آن را انجام داده ام و در واقع این نمایش پروژه آخر نامه کارشناسی ارشدم بوده است.

او ادامه داد: ما جهت اجرای این نمایش زیاد از یک سال است که تمرین کرده ایم و بازیگران آن همه از دانشجویان تئاتری هستند که در کنار هم گرد آمده اند و تمام سرمایه این نمایش را من به صورت شخصی تهیه کرده ام.

این کارگردان راجع به تیزر این نمایش که به شیوه خلاقانه ای ساخته شده است هست، گفت: ما در واقع از یک نوع ضد تبلیغ جهت کارمان استفاده کرده ایم. در حقیقت ما میخواستیم بگوییم که جهت تبلیغ یک نمایش محدودیت های بسیاری وجود دارد. جهت تبلیغات شهری و محیطی و استفاده از بیلبوردها باید از چند ماه قبل به نهادهایی که این متصدی تبلیغات شهری هستند اطلاع دهیم، این در صورتی است که ما شاید ندانیم در چه سالنی و در چه زمانی نوبت اجرای ما خواهد بود. توصیه دوم هم این است که ما زمانی که جهت درخواست تبلیغات محیطی اقدام می کنیم از ما می پرسند که آیا بازیگر صورت در نمایش شما حضور دارد یا خیر و اگر نباشد امکان تبلیغات را از ما می گیرند.

او همچنین اضافه کرد: در حقیقت تبلیغی وجود ندارد و هزینه ای که جهت کاری صرف می شود از طریق گیشه برگشت مالی ندارد. حتی امکان اینکه ما بتوانیم با تبلیغات مقداری از هزینه ای که انجام دادیم را برگردانیم، هم نداریم و شاید در تئاترِ ما این توصیه قرار نگرفته است که یک نمایش بتواند از طریق تبلیغات مخاطب جذب کند. اتفاقی که الان وجود دارد و باعث جذب مخاطب می شود بحث داشتن بازیگر آشنا شده است و صورت است و گویی تخصص و مهارت در این هنر مطرح نیست بنابر این کارهایی که الان پرفروش هستند همه از همین طریق توانسته اند موفق باشند.

این کارگردان که پیش از این از حضور در جشنواره تئاتر دانشگاهی انصراف داده بود، راجع به ارزیابی اش برگزاری چنین جشنواره هایی گفت: شیوه برگزاری و برنامه ریزی جشنواره های تئاتری ما خیلی مناسب نیست به طور مثال یک گروه تئاتری باید جهت حضور و شرکت در یک جشنواره از جیب خودش هزینه کند و نمایشی را آماده ارائه در جشنواره کند، این در صورتی است که باید جشنواره ها کمک هزینه ای را به ما بدهد ولی این اتفاق نمی افتد و یا اینقدر مبلغ آن کم است که تفاوتی با نبود آن وجود ندارد.

محمدی ادامه داد: در کنار این موارد بی برنامه بودن جشنواره ها نیز از دیگر پرسشها ماست و همین علت باعث شد که ما از جشنواره تئاتر دانشگاهی انصراف دهیم. لیکن قرار بود که در ابتدا نمایش ما در روزهای نهایی جشنواره اجرا شود تا بتوانیم مقداری در هزینه دکور صرفه جویی کنیم ولی چند رور مانده به جشنواره میگویند که چنین امکانی وجود ندارد. در نهایت هم همین بی برنامگی ها باعث شد تنها چند ساعت مانده به اجرای عمومی مان سالن را در اختیار ما قرار دهند. با این حال این جشنواره ها مکانی است جهت شکوفا شدن استعدادها و ارائه ایده های دانشجویانی که پر از خلاقیت هستند و فقط در چنین رویدادهایی که امکان ارائه آنها وجود دارد.

چهره‌ها ملاک فروش تئاتر شده است اند!

به گزارش ایسنا بازیگرای که در نمایش «یرماغ» ایفای نقش می کنند عبارتند از مهتاب محسنی، محیار احمدی، حمید صدری، سالار خمسه، علی تارمی، بردیا زاهدی، محمد رضا منصوری، عادل شادرو، امیر حسین علاقه آبادی، رامین مرادی جاوید، مجید عمانی، رسول سوری، رضا منفرد و محمد علی امیدبخش.

از دیگر عوامل این نمایش نیز می توان به طراح و ساخت دکور و همچنین طراحی نور: کیارش ظریفی، طراح لباس: محبوبه آبسالان، طراح ساخت ماسک: حجت هاشمی، نقاش ماسک: مسعود عسگری، طراح گریم: بهار اسدی، مدیر تولید و مجری طرح: نیما فراهی، تهیه کننده: مریم محمدی نام برد.

کارگردان نمایش «یرماغ» که این روزها در تالار «مولوی» در حال اجرا است اعتقاد است: اکنون فقط نمایش‌هایی موفق هستند که یا بازیگران صورت در آنها بازی می‌کنند و یا ت

واژه های کلیدی: تئاتر | نمایش | تبلیغات | جشنواره | نمایشنامه | تبلیغات شهری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs